Projectleiders of hoofdaanvragers van een reeds door NWO of ZonMw gefinancierd onderzoeksproject kunnen financiering aanvragen om voor de duur van 18 maanden een vluchteling met een academische achtergrond (niveau master of PhD) op zijn of haar project te laten meewerken. De vluchteling moet in bezit zijn van een verblijfsvergunning zoals beschreven in hoofdstuk 6 van de call for proposals.
Het NWO-Talentprogramma bestaat uit drie financieringsvormen voor talentvolle, creatieve onderzoekers die vernieuwend onderzoek doen.
De Stevinpremie is een eerbewijs en een eenmalige en unieke prijs. De premie wordt uitgereikt aan een onderzoeker dan wel een team van twee à drie personen die/dat een bijzonder succes heeft behaald op het gebied van kennisbenutting voor de samenleving. Om de premie te kunnen ontvangen moeten onderzoekers worden voorgedragen. NWO reikt per jaar maximaal twee premies uit. De laureaten krijgen elk een bedrag van 2,5 mln euro. Dat bedrag is bedoeld voor onderzoek en/of activiteiten met betrekking tot kennisbenutting.
Ondernemende wetenschappers die willen onderzoeken of het haalbaar is om een innovatief onderzoeksresultaat commercieel toe te passen, kunnen financiering aanvragen via Take-off fase 1: Haalbaarheidsstudies WO. Dit programma is gericht op het stimuleren en ondersteunen van bedrijvigheid en ondernemerschap vanuit de wetenschap.
Oprichters van een startende ondernemingen, gebruikmakend van kennis van erkende TO2-instellingen, kunnen financiering aanvragen om de haalbaarheid te onderzoeken van het commercieel toepassen van een innovatief onderzoeksresultaat. Dit kan via Take-off fase 1: Haalbaarheidsstudies TO2, een programma gericht op het stimuleren en ondersteunen van bedrijvigheid en ondernemerschap vanuit de Nederlandse TO2-instellingen (Toegepast Onderzoek Organisaties)
Oprichters van een startende onderneming die kennis hebben overgenomen of in bezit van Nederlandse universiteiten, door NWO erkende onderzoeksinstituten, erkende TO2-instellingen en Nederlandse hogescholen, kunnen een geldlening aanvragen voor een maximum van 250.000 euro. Dit kan via Take-off fase 2, een programma gericht op het stimuleren en ondersteunen van bedrijvigheid en ondernemerschap vanuit de (toegepaste) wetenschap.
Vernieuwingsimpuls Vidi is een financieringsinstrument voor ervaren onderzoekers.