31 mei 2016
Dinsdag 24 mei kwamen 150 bètavrouwen op uitnodiging van NWO bij elkaar op de conferentie Insight Out om ervaringen uit te wisselen en te leren van ervaren vrouwelijke wetenschappers. Natuurkundige Tamalika Banerjee, ecoloog Corina Brussaard, en ingenieur Gabby Kroes hielden inspirerende presentaties over hun carrière.
13 mei 2016
NWO heeft aan 87 ervaren onderzoekers een Vidi-financiering van 800.000 euro toegekend. Hiermee kunnen zij een eigen, vernieuwende onderzoekslijn ontwikkelen en zelf een onderzoeksgroep opzetten.
4 mei 2016
Tegenwoordig maken we ons zorgen dat de overheid en Google onze e-mails kunnen lezen. Maar de zorg om onze privacy is niet nieuw: ook in de Gouden Eeuw waren mensen bang dat hun persoonlijke gedachten op straat kwamen te liggen. Briefverkeer was de manier waarop men toen contact hield over lange afstanden, maar hoe voorkwam je nu dat iemand onderweg stiekem je brief opende? Het antwoord was 'letterlocking': het vouwen en verzegelen van een brief op zo’n manier dat de inhoud beveiligd was tegen spionage. Wie de brief toch opende, vernietigde namelijk het lakzegel en de ingebouwde papieren beveiliging.
Ontvang regelmatig de NWO-nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws over het beleid van NWO, toekenningen en nieuwe calls.